Titulní obrázek

První balík tendrů na opravu D1 odstartoval

Odstartoval první balík tendrů na opravu D1. U společností bude zohledňována hlavně cena, ale důležitá bude i délka záruky - měla by dosáhnout minimálně deseti let. Omezení a přípravy na modernizaci začnou v červenci a potrvají až do roku 2018.

Za provedenou práci chce stát poprvé od stavebních firem i nezvykle dlouhou záruku. Místo běžných pěti let bude požadovat garanci nejméně deseti let.

Devadesát procent váhy při rozhodování má cena, deset procent délka záruky nad deset let. Firmy musí splnit požadavky na technické vybavení, například určitý počet bagrů či zajištění obalovny.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo zatím nepravomocné stavební povolení na opravu prvního úseku mezi Lhotkou a Velkou Bíteší. Půjde-li vše podle plánu, práce tu začnou v červenci. Další povolení zřejmě ŘSD získá v příštím týdnu, začít se tak letos má s opravou dalších tří úseků.

Letos hlavní stavební ruch na dálnici nezačne. Nejprve se musí nachystat přípravné práce, například přejezdy ve středovém pásu a provizorní rozšíření dálnice. Počátek je naplánován na červenec, ale až po svátcích a hlavní odjezdové vlně na dovolené. Modernizace celé dálnice by měla skončit v roce 2018, každý úsek se bude opravovat zhruba dva roky.