Titulní obrázek

Do rezortu Východní Krkonoše se přidává i areál Pec pod Sněžkou

Součástí velkého rezortu Východní Krkonoše by se měl stát lyžařský areál v Peci pod Sněžkou, a to v příštích dvaceti letech. Jednotná jízdenka pro více areálů bude pro letošní rok největší novinkou.

V následujících letech by si mohli turisté v Peci pod Sněžkou připadat jako v Alpách. Nový nájemce, o kterém rozhodl Český svaz tělesné výchovy (ČSTV), jemuž areál patří, by v následujících 20 letech chtěl z Pece vybudovat konkurenceschopný resort. Vznikne nová lanovka, rozšíří se sjezdovky a hlavně se areál propojí s nedalekými lyžařskými středisky na Černé hoře a v Janských Lázních.

Už od začátku letošní zimní sezony by měly být pro všechny areály ve východních Krkonoších společné jízdenky. Pokud si lyžař koupí jízdenku v Peci pod Sněžkou, může na ni jezdit i v ostatních střediscích. Na jeden lístek tak může využít šest lanovek a 30 vleků. Systém navíc doprovodí i skibusové linky. Firma se zavázala platit za jeho pronájem 15 milionů korun ročně a v horizontu 20 let do něj investovat 350 milionů. Smlouvu ještě odsouhlasí valná hromada skiareálu v Peci.

Následujících dvacet let bude známé krkonošské středisko provozovat firma Melida, v níž mají podíl společnosti Snowhill a Tatra Mountain Resort, obě po padesáti procentech. Roční nájemné za areál bude činit bez DPH 43,8 milionů korun ročně. Firma navíc během dvaceti let musí do střediska nad běžnou údržbu investovat 800 milionů korun. Skiareál v Peci pod Sněžkou pronajala na 20 let firmě Mega Plus zkušeného podnikatele Richarda Kirniga. 

Nájemci obou skiareálů plánují především výstavbu nových lanovek a vleků. Ve špindlerovském Svatém Petru by měly vzniknout tři nové lanovky se šesti až osmi sedačkami. Firma by chtěla mezi sebou propojit hlavní lyžařské kopce Medvědín, Hromovku a Pláně. Z krkonošských areálů pod správou ČSTV zůstane už jen středisko v Harrachově v Libereckém kraji.

Se změnou provozovatelů obou středisek dojde i k úpravám cen jízdenek na sjezdovkách. Lidem se tak zimní dovolená v Peci pod Sněžkou zdraží zhruba o pět procent. Jednodenní permanentka bude stát místo 590 korun, 620 korun. Nájemce skiareálu ve Špindlerové Mlýně pro následující sezonu o zdražení jízdného na vlecích neuvažuje.