Titulní obrázek

Češi v Rakousku nechtějí tankovat

Hromada Čechů jede na dovolenou do Chorvatska. Jako každý rok, je to oblíbená destinace. Turisté většinou projíždí Rakouskem. A právě zde je nyní u čerpacích stanic nejlevnější benzín. Přesto si ho Češi raději kupují těsně před hranicemi.

Při cestě do Rakouska Češi prý jen dotankovávají. Pouze menšina tankuje až v Rakousku. Chtějí mít totiž jistotu, že se bez problémů domluví. Možná jde i o určitý rituál. Většina lidí sází pohodlí. Koupí si dálniční známku, natankují plnou nádrž a další palivo koupí teprve ve chvíli, kdy začne svítit světélko na palubní desce.

Pokud pokračujete z Halámek ve směru na Vídeň, dočerpat pohonné hmoty můžete ve 24 kilometrů vzdáleném Vitisu. Litr benzínu zde ve čtvrtek večer stál 1,438 eura, což je srovnatelná cena jako v Čechách. Podle Patrika Zwettlera zde někteří Češi tankují. 

Dalším místem, které Češi využívají k průjezdu do Rakouska, jsou České Velenice. Cena benzínu je na jedné z čerpacích stanic 34,90. Češi tankují více než v Rakousku. Nejspíše jde hlavně o jazykovou bariéru.

Objevit se může i samoobslužná čerpací stanice, například ve městě Gmund. Pokyny  k obsluze jsou pouze v němčině. Možná, že i to je důvod, proč Češi raději tankují ještě v Čechách.