Titulní obrázek

Nejvyšší horská dráha v Evropě je již v provozu, hurá do Španělska

Největší horskou dráhu Evropy nyní najdeme ve Španělku, pokud stále nevíte, kam jet na dovolenou, popřemýšlejte, zda si chcete nechat ujít zdejší zábavní park PortAventura. Nachází se ve místě Costa Dorada u města Tarragony. Největší horská dráha Evropy okamžitě překonala tři rekordy.

Shambhala, to je název nové horské dráhy. Jméno dostala podle fiktivního mýtického království ve střední Asii. A jaké má atrakce přednosti? Turisté si zde mohou vychutnat nejdelší volný pád, tedy 78 metrů a dosáhnout rychlosti až 134 km/hodinu.

Shambhala stála 25 milionů dolarů. Zájemci o adrenalinové zábavy ujedou 1650 metrů. V průběhu jízdy také překonávají mnohé převýšení, ty by se dala přirovnat například k sedmipatrovému domu. Zážitkem pro návštěvníky mohou být právě vrcholy převýšení. Lidé na něm totiž budou mít pocit, že ztratili kontakt se sedačkou a zůstali ve vzduchu.

Atrakce je menším dětem zakázána. Vstup mají lidé, kteří měří minimálně 1 metr a 40 centimetrů. Dvoudenní lístek v nezapomenutelném zábavním parku stojí pro dospělé 54 eur, děti do deseti let zaplatí 44 eur.