Titulní obrázek

Víte určitě s kým jedete na dovolenou?

Asociace cestovních kanceláří a agentur varuje před spolky, kluby nebo zájmovými sdruženími. Od cestovních kanceláří je těžké je rozeznat. Váš výběr ale může ovlivnit průběh vaší dovolené. Pokud vás na dovolené potká nějaký problém, bohužel zůstanete v zahraničí odkázáni jen sami na sebe. Dávejte si na to pozor nejvíce teď, kdy vrcholí prodej letních zájezdů.

I když cena vypadá nanejvýš lákavě, dojde-li k nečekanému problému v zahraničí, turista zůstane odkázán pouze sám na sebe, což se může stát velmi krutou daní za levnější zájezd. Proto by se každý zájemce měl u cestovních kanceláří zajímat o certifikát o pojištění proti úpadku. Právě zde je uvedeno, u jaké pojišťovny je cestovní kancelář pojištěna a jak dlouho. Klient se vyhne nepříjemnostem, když si koupí zájezd na dobu, kdy je cestovní kancelář pojištěna. Ta totiž může nečekaně zkrachovat.

Levné pobyty u moře, které vidíme na různých nástěnkách bychom měli jen přejít. Nabízejí je totiž spolky a zájmová sdružení. Od cestovních kanceláří se příliš neliší, nabízejí služby jako dopravu, ubytování, wellness, cvičení apod. Ovšem nejsou pojištěny proti úpadku a klienti tak nemají nárok na žádné finanční vyrovnání.

Cestovní kancelář předem podává svému klientovi informace o vízech, očkování a doporučené zdravotní pojištění. Rozdíl mezi CK a různými spolky je i v tomto bodu, neoprávněné podnikající subjekty totiž tuto informaci ani nemají. V zahraničí pak mohou mít klienti nemilé překvapení, když zjistí, že jsou nedostatečně pojištěni a musí zdravotnickým zařízením zaplatit. U cestovní kanceláře se v takových případech můžeme obrátit na delegáta, který je připraven klientům poradit a pomoci.

65 procent zájezdů je již z letní nabídky prodáno. Cestovní kanceláře nasmouvali přibližně stejné množství kapacit jako minulý rok. Momentálně je poptávka o dvě procenta vyšší. Očekává se menší nabídka last minute zájezdů.