Titulní obrázek

Před dlouhou cestou na dovolenou nezapomeňte na kvalitní spánek

Vyrážíte na dovolenou a nejste zvyklí řídit své auto na dlouhé vzdálenosti? Nezapomeňte si dělat pravidelné přestávky na velmi potřebný odpočinek. Během cesty je dobré několikrát zastavit a také se vyspat. Je lepší se nepřeceňovat a nečekat na nekontrolované zavírání očí. Těmto situacím musíte předcházet. Někteří lidé si zastaví například ještě před hranicemi a chvíli se prospí.

Vzhledem k velikosti naši republiky se to může zdát na první pohled zbytečné, protože na jihovýchodní cíp, kudy směřují lidé na Balkán, do Itálie nebo na východ Evropy, je to i z nejvzdálenějšího místa maximálně pět hodin jízdy. Jenže je nutné si uvědomit, že například do Dubrovníku to trvá dalších deset hodin a kvalitní odpočinek se tedy může hodit. 

Na Břeclavsku, Mikulovsku nebo Znojemsku je celá řada ubytovacích zařízení od luxusních hotelů a penzionů až po ubytování v autokempech. Během hlavní sezóny je tam sice mnoho hostů, kteří navštěvují Lednicko-valtický areál, ale volná místa se vždy najdou. 

Problém může nastat tehdy, pokud by příjezd vyšel na pozdní noční nebo naopak brzkou ranní hodinu, protože někde není otevřena recepce 24 hodin denně, ale pouze od 6 do 23 hodin. Řidiči využívají noclehy v kempech, hotelech i penzionech pravidelně.